• Arı Sütü Bal Polen Macunu Arı Damlası 230 gr

Arı Sütü Bal Polen Macunu Arı Damlası 230 gr

  • 260,00 TL

garanti

Arı Sütü, işçi arıların vücudunda polenlerin sindirimi sırasında ortaya çıkan kremsi kıvamda bir sıvıdır. Arıların başlarının iki yanındaki bezlerden salgılanmaktadır. Arı Sütü işçi arıların ve Kraliçe Arı adaylarının beslenmesi için petek gözlerinde muhafaza edilir ve özel olarak vakumlanarak elde edilir. İşçi arılar sadece üç gün boyunca arı sütüyle beslenmekte, kraliçe arı ise tamamen arı sütüyle beslenmektedir. Sadece bu beslenme farklılığından dolayı işçi arılar yedi-sekiz hafta yaşadığı halde, kraliçe arı 5-7 yıl yaşayabilmektedir. Arıca işçi arılar kısır dişilerdir. Ancak sürekli arı sütüyle beslenen kraliçe arı cinsiyet fonksiyonları tam gelişmiş, yüksek doğurganlık becerisine sahip bir dişidir. Arı sütünde 2.0-6.4 oranında 10 hidoksi delta-2-dekenoik asit (HDA) bulunmaktadır. Arı sütünün içeriğinde kolajen lesitin A, C, D ve E vitaminleri ile tüm B vitamini kompleksleri bulunmaktadır. Pantotenik asit açısından oldukça zengin bir bileşendir. Bununla beraber fitosteroller (özellikle beta-sitosterol), enzimler, asetilkolin ve estrodiol ve testosteron gibi hormonlar da içermektedir.

Polen çiçekli bitkilerin erkek üreme hücresi olup, bal arıları tarafından toplanır. Arının kendi ana besinidir. Polen, protein (25-30), karbonhidrat, tüm serbest amino asitler, temel yağ asitleri, mineral maddeler, B grubu vitaminlerinin tümüne ek olarak C, D, vitaminleri, doğal hormon, enzim, koenzim, pigment, karbonhidrat ve fermentler içermektedir. Arı poleni, karotenoidler, flavonoidler ve fitosteroller açısından zengindir. Bu bileşenlerin oranları arının poleni topladığı bitkisel kaynaklara ve büyüme şartlarına göre değişmektedir.

Bal, arıların bedeninde çiçek özlerinin konsantre edilmesiyle üretilen doğal bir üründür. Balın içeriğinde, A, B-kompleksleri, C, D, E, K ve beta karoten vitaminleri, mineraller ve enzimler bulunmaktadır.

ÜRÜN İÇERİĞİ:

ARI SÜTÜ: 12 gr., POLEN: 25 gr., BAL: 193 gr., Net Ağırlık: 230 ±5 gr., 

Ürünlerimizde kıvam arttırıcı, koruyucu, renklendirici ve katkı maddesi bulunmamaktadır.

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Arı Sütü Bal Polen Macunu Arı Damlası 230 gr Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (0)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.


Etiketler: Arı Sütü Bal Polen Macunu Arı Damlası 230 Gr, Arı Sütü Bal Polen Arı Damlası 230 Gr, Arı Sütü Macunu, Polen Macunu, Arı Damlası Arı Sütü Macunu, Doğal Arı Sütü Macunu