• Ekstraktlı Alıç Sirkesi Aksuvital 500 ml

Ekstraktlı Alıç Sirkesi Aksuvital 500 ml

  • 347,87 TL

garanti

EKTRAKTLI ALIÇ SİRKESİ

Ekstraktlı Alıç Sirkesi Nedir?

AksuVital Alıç sirkesi; mevsiminde toplanan alıç meyvelerinin, doğal yöntemlerle en az 9 ay süren tam fermantasyon (mayalanma) sürecinin tamamlanmasıyla elde edilir. Doğal sürecini tamamlayarak elde edilen sirkeye, alıç meyvesinin ektraktı eklenerek alıç meyvesinin etkisi daha da arttırılır.

Elma, Üzüm, alıç gibi şeker ve asit oranı yüksek taze ya da kurutulmuş meyvelerin fermantasyon yani mayalanma işlemi ile üretilen gıda maddesine sirke denir.

AksuVital sirkelerinde ticari amaçlarla hızlandırılmış fermantasyon yöntemi uygulanmaz. Meyve ya da bitkiye yüksek basınç verilmez. Daha fazla ürün elde etmek amacıyla ek bir ısı ya da sıcaklık kesinlikle uygulanmaz. Doğal sürecinde bekletilerek mayalanmaya bırakılır.

Doğal yöntemlerle yapılan sirkenin üzerinde jelimsi çok ince bir tabaka oluşur, işte bu tabaka sirke anası yani doğal sirke mayasıdır. Sirke anası ilk başta çok ince olur, sonradan kalınlaşarak bir tabaka oluşturur ve bulunduğu kabın şeklini alır. Yapıldığı meyveye göre sirke anasının da rengi değişiklik gösterebilir.

Sirkenin faydalarından yararlanmak ve diğer gıda ürünleriyle birlikte güvenli bir şekilde tüketebilmek için doğal sirkeleri tercih etmeliyiz. Doğal metodlarla üretilmiş ve filtre edilmemiş sirke bulanık bir görünüme sahiptir. 

AksuVital Ekstarktlı Alıç sirkesi; Mikroorganizma ve yararlı bakteriler içeren, üretim sürecinde doğal meyveler kullanılan, içerisine eklenen ekstrakt sayesinde etkisi 5 kat artan doğal bir sirkedir.
Ekstraktlı Alıç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

AksuVital Ekstraklı Alıç sirkesi; Ekstraksiyon yöntemiyle Alıç meyvesinin etken maddelerinden elde edilir. Normal Alıç sirkesine göre etken madde oranı daha fazladır.

Alıç Sirkesi, Rahatlatıcı etkisi sebebiyle de son zamanlarda kullanımı artan, tercih edilen sirkelerdendir.

Alıç; Dünyanın pek çok bölgesinde, Türkiye’de de Batı ve güney Anadolu bölgelerinde doğal olarak yetişmektedir. Alıç çiçekleri ilkbahar aylarında; özellikle Nisan ve Mayıs’ta açarlar. Beyaz ve pembe renkli çiçekleri hoş kokuludur. Alıç meyvesinin hasat zamanı ise sonbahardır. Sonbaharda çiçekleri tam açmadan, ağacın kabukları ile meyveleri toplanır ve kurutulur. Kurutulan bu meyveler, kabuklar ve hatta çiçekler toz haline getirilir.

 Bitkinin meyve, yaprak ve çiçekleri sağlığa destek amaçlı kullanılmaktadır. 

Alıç meyvesinin içeriğinde yoğun C vitamini vardır. Ayıca alıç meyvesi antioksidan bakımından oldukça zengindir. 

İçeriğinde koruyucu, renklendirici, aroma ve tatlandırıcı içermez. Katkısızdır. Filtrelenmez. Filtre edilmediği için tortu oluşabilir. Sirke formatına getirilmiş alıç meyvesi, son zamanlarda popüler sirkelerdendir.  

Gramaj: 500 ml

Tüketim Önerisi: Suyla seyreltilerek tüketilmesini öneririz. 

Saklama koşulları ve Raf Ömrü: Oda sıcaklığında muhafaza edilir.

Işıktan ve sıcaktan koruyunuz. Raf ömrü 2 yıldır. 

İşletme Kayıt No: TR-51-K-000119

Neden AksuVital Ekstraktlı Alıç Sirkesi? 

AksuVital, 30 yıllık tecrübesiyle gıda, gıda takviyeleri ve dermo kozmetik alanlarında yaklaşık 400 çeşit ürün üretmektedir. Üretilen her ürünü doğadan tüketiciye ulaşana kadar özenli ve titiz bir çalışmadan geçmektedir. En doğal ve kaliteli hammadde temin edilip, Ar-Ge laboratuvarında testten geçmekte, hijyen ve kalite standartlarında üretime girmektedir. Tüketiciye ulaşacak her ürün doğal ve birinci sınıf kaliteye sahip olmalıdır. Bu sebeple tüm süreç uzman kadro yönetiminde geliştirmektedir.  

Yüksek kaliteye sahip tüm ürünlerimiz: 

• ISO 22000:2005 kalite standartlarına uygundur, 
• GDO içermez, 
• Silikon içermez, 
• Renklendirici içermez, 
• Kaliteli, yüksek etken madde kullanılarak üretilir. 

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Ekstraktlı Alıç Sirkesi Aksuvital 500 ml Üzerindeki Değerlendirmeler

Toplam Değerlendirme (0)
bu ürüne yorum eklemek için burayı tıklayın.


Etiketler: Ekstraktlı Alıç Sirkesi Aksuvital 500 ml